image2

SMAYLEST|BLOG BY HÄLY KONT

365 days 50 books - 15 - Four

Unustasin juba täitsa ära, et olin ka Veronica Rothi raamatu '' Four''  juba mõnda aega tagasi ju läbi lugenud. Ehk mäletate, et ''Divergent'' sarja postituses mainisin ka, et mulle meeldis viimases raamatus ka Fouri/Tobiase vaatapunktist lugeda. Seega sai tõtata ka poodi eriväljaande raamatu järgi. Raamatu alguses kirjanik ka avaldas, et tegelikult alustas ta seeria kirjutamist Tobiase silmade läbi, kuid siis leidis ta, et see suund pole päris õige ikkagi selle loo jaoks, kuid sellegi poolest tahtis ta Tobiase sisse jätta ja nii ta saigi siiski üheks tähtsaks osaliseks selles sarjas. 

I totally forgot that while ago I also read Veronica Roth book Four. I had to take pictures, then I didn't have book with me, then I didn't have my camera with me and so on and on.  Hopefully you remember that I mentioned in Divergent post thta I really enjoyed reading last's book ending through Four/Tobias eyes. So I wanted to read additional book about him as well. In the start of the book writer revelad that she actually started writing Divergent through Tobias perspective and then found that this isn't exactly right and went for Tris instead, but since she still loved first character, she decided to leave him in as important character. 


Tobias on mulle lagusest saadik meeldinud, just see on ta on siiski müstiliseks ja salapäraseks jäetud, mis ajendab sind edasi lugema, sest sa tahad temast rohkem ja rohkem teada. Nii saigi neljandas eriväljaande raamatud lugeda lähemalt ajast, mil ta veel Trisi ei tundud ja ta oma kilda vahetada otsustas, et oma minevikust pääseda ja alustada uut elu. Kuidas ta oma sõprussuhteid loob ning eluga edasi läheb. Ja raamatu lõpu tuleb sisse ka Tris. Kuigi alguses ma mõtlesin, et äh Trisi polegi enamus ajast, et pole nii põnev lugeda, kuid tegelikult oli esimene raamatu pool põnevam. Just näha, miks Tobiasel ja Ericul lahkhelid tekkisid, kui kiiresti võttis Tobias omaks uue keskkonna ning kellega sõbrunes. Sest jah tegelikult Trisi hõlmanud osa me siiski ju varasemalt teame, nüüd saame lihtsalt lugeda seda viisil, kuidas Tobias seda kõike tunnetas. Võiks öelda, et see lisaraamat meeldis mulle vast kogu seeriast isegi kõige rohkem. Mõnus kerge lugemine, kuid samas ka huvitav.

I have liked Tobias since the start. Hes just so mysterios and don't show his real personality, that it keeps you reading, because you want to now more and more. So in the fourth book you can read more about the time when he didn't know Tris and when he changed his faction to escape his past.  In the end of book there are few storys including Tris as well, but in the start I tought book won't be that interesting because it don't include her, but it appeared to be even better, because it was new information. We can read why Tobias and Eric didn't get along, how he fit in new environment, with who he became friends and how this all started for Tobias. So yes, it was better reading than the end of the book, where Tris was in sight. Because there we knew the story and was abel to just read it the way Tobias was going through it. And I think I loved this book the most of the from series.

Share this:

CONVERSATION

2 kommentaari:

  1. Teemast mööda, aga mul läks täitsa meelest suve lõpus mainida, et nägin sind Pärnu kaubanduskeskuses (usun, et olid sina või siis oli see sinu salapärane kaksik :P) ja täitsa tore oli sind ka päriselus silmata :)

    ReplyDelete
    Replies
    1. Täitsa võimalik jah, augusti lõpus sai väheke rohkem Pärnus oldud küll :)

      Delete

Powered by Blogger.