image2

SMAYLEST|BLOG BY HÄLY KONT

365 days 50 books - 1 - Sinner

Mõnda aega tagasi kirjutasin ma ''Värin'' raamatutest ja kogu sari tundus kuidagi lõpetamata. Eks ma olen pisut selle üle vahepeal mõtisklenud, miks see kuidagi poolik tundus. Ja nüüd kui hakkasin lugema Maggie Stiefvateri lisaraamatut seeriale, siis jõudis mulle kohale, miks raamat lõpetamat mulje jättis. Kui Sami ja Grace vaatenurgast sai lugu lahenduse ja nagu polekski millestki rohkem kirjutada, siis tegelikult Cole ja Isabeli lugu oleks justkui alles alanud. Ehk nad õpivad üksteist alles tundma ja ühtäkki ongi raamat läbi.

While ago I wrote about Shiver trilogy and it felt like the series were somehow unfinished. I have been thinking why it felt like that, because  the whole trilogy was amazing. But when I started reading Maggies Stiefvater additional book to that series I figured out why it seemed so unfinished. If Sam and Grace story was kind of over - there just weren't anything to write about them. But actually the part which made the trilogy unfinished was Cole and Isabel storyline. Because if you read the last book it feels like everyting is starting for them and then boom and it's end of the book. But the writer fixed this problem by writing one more book of Cole and Isabel.


Kuid selle vea parandas autor, kui kirjutas sarjale lisaks veel raamatu Cole ja Isabeli elust Californias, mis kannab pealkirja ''Patune''. ''Igavesti'' lõpus tegid Isabeli vanemad otsuse tagasi Californiasse kolida, kuid Cole ei suutnud sellega leppide ning läks talle hiljem sinna järgi. Kuid sinna elama asudes saab Cole ka pakkumise oma bänd taas kokku ajada ning sellest  saade teha. Kõik ei ole nii ideaalne nagu varem oli olnud, kui arvetsada, et üks algne bändiliige on surnud ning basskitarristi mängja tagasisaamine võtab ka pisut aega. Kuid bändi produtsent on kõik uued liikmed juba ise välja valinud, mis ei ole Coleile just meeltmööda. Jääb mulje nagu ta tahaks Cole taas musta augu poole tõmmata, et saatesse draamat saada. Kõige selle kõrval üritab Cole oma suhteid Isabeliga taas üles soojendada, aga ega ka see pole ehk kõige lihtsam. 

Selles raamatus ei kasutata enam nii palju hundimotiivi. Seda kasutatakse nii mõningatelgi kordadel, kuid sellesse pole enam nii sügavuti keskendutud kui ülejäänud seerias. Kui varem tarvitas Cole narkootikume, et muust maailmast eemale saada, siis nüüd on hundiks muutumine selle eest, et mõneks minutiks kõik unustada.

The book is called Sinner and it follows Cole's and Isabel's life in California. In the end of the Forever Isabel's parents made a decision to move back to California and Cole realised that he can't be without her, so he followed her there. But going to California also brought him a opportunity to reunite his band and make a TV show about it. But everything isn't that perfect anymore, since one of his old band members is dead and it takes some time to get his old bassist back, but on the same tme his producer want's to get him all new mebmers and seems like she want's to somehow bring him down again to get some drama. Cole's and Isabel's relatonship haven't been exactly a relationship and whole TV show case messes with them while they try to build something up.

This book isn't that much about beeing a wolf anymore. Yes wolf is mentioned there a few times, but in this book being a wolf is like a drug for Cole. When he used to get high to forgot everything then now the wolf is a drug which takes him away for few minitues.
Seda raamatutu nautisin ma kogu seeriast vist kõige enam. Ehk just selle tõttu, et Cole ja Isabel on niivõrd erinevad Samist Ja Graceist. Kui Sam ja Garce teevad üksteise nimel kõik ja näitavad oma armastust, siis Cole ja Isabel on üsna jäärapäised ja ka küllaltki enesekesksed, mis teeb raamatu põnevamaks, kuna sa ei oska nende käitumist alati ette näha.

I loved this book and I can say that I enjoied that book even more than other of the Shiver trilogy. Because when in Shiver Sam and Grace love each other and do everything for each other and show they're love, then Cole and Isabel are both stubborn and they are kind of selfcentered, so it makes it interesting, because you never know what to expect of them. 

Share this:

CONVERSATION

0 kommentaari:

Post a Comment

Powered by Blogger.